Pierwsza aukcja jałówek

Tagi | Aktualności

10 stycznia 2019 roku Ośrodek Hodowli Zarodowej Dębołęka So. z o.o., wystawiał jałówki z własnej hodowli, na pierwszej aukcji jałówek w Łódzkim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, która zorganizowana została przez Łódzki Związek Hodowców Bydła we współpracy z ŁODR, Mazowieckim Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt Sp. z o.o. w Łowiczu oraz przy poparciu Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Impreza wywołała wielkie zainteresowanie w środowisku hodowców i sympatyków hodowli bydła, a także firm z branży rolnej, instytucji i urzędów, lokalnych i branżowych redakcji, radia i telewizji.

Atrakcyjna dla hodowców i zgromadzonych widzów forma licytacji, możliwość obejrzenia i porównania wystawionych zwierząt, nawiązywanie kontaktów i wymiana doświadczeń między hodowcami, służące promowaniu postępowej hodowli bydła są niezaprzeczalnymi atrybutami aukcji, w pełni ujawnionymi w trakcie dzisiejszego wydarzenia.

Najlepsze ceny uzyskały jałowice cielne z Ośrodka Hodowli Zarodowej Dębołęka Sp. z o.o.- maksymalna cena wyniosła 8.300 zł, druga w kolejności to 8.000 zł .

 

 

 

 

 

Pierwsza Aukcja w Sercu Polski zakończyła się sukcesem!Wystawcy jałówek: 4 hodowców, 5 jałówekjałówka1. cena…

Opublikowany przez Łódzki Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Bratoszewicach Czwartek, 10 stycznia 2019